ارور E01 بوتان چیست و چگونه برطرف می‌شود؟

دوستان عزیز برای رفع ارور E01 بوتان اگه به کمک احتیاج دارید ما آماده ارائه خدمات و تعمیرات پکیج بوتان در سراسر شهر تهران هستیم. برای این منظور با شماره 09120974053 تماس حاصل نمایید.

ارور E01 بوتان به چه معناست؟

در دفترچه راهنمای پکیج بوتان ارور E01 را اینطور شرح داده :

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

در صورت بروز این ارور قبل از هر اقدامی ابتدا از باز بودن شیر گاز ورودی به دستگاه اطمینان حاصل کنید و سپس پکیج را ریست کنید، اگر نمی‌دانید پکیج چطور ریست می‌شود ولوم تغییر فصل را چند بار بچرخانید و یا به مقاله چگونه پکیج را ریست کنم مراجعه کنید.

دقت کنید این ارور پس از اینکه دستگاه ریست شد دوباره به چه صورت ظاهر می شود. آیا به محض ریست شدن دستگاه این ارور ظاهر می شود و یا پس از ریست فن پکیج روشن شده و جرقه زن عمل می‌کند ولی شعله روشن نمی‌شود. و یا حتی شعله روشن شده ولی دوباره خاموش می‌شود و پس از اینکه دو بار همین اتفاق افتاده ارور E01 نشان داده می شود.

برای اینکه درست متوجه دلایل بروز این ارور شوید باید عملکرد پکیج را به صورت کامل بدانید.

نحوه عملکرد پکیج دو مبدل بوتان


پکیج دیواری دو مبدل جهت روشن شدن شعله مثلا در فصل تابستان به این صورت عمل می‌کند :

ابتدا با باز شدن آب گرم مصرفی فلوسویچ عمل کرده و به برد الکترونیک اطلاع می‌دهد که آب باز است. سپس برد الکترونیک ابتدا یک سیگنال به سمت پرشر سوئیچ هوا می‌فرستد تا ببیند پرشر هوا سالم باشد و پس از اطمینان از سلامت پرشر هوا فن را روشن می‌کند و پس از استارت فن و زمانی که پرشر سوئیچ هوا به خاطر کار کردن فن وصل شد، برد متوجه عملکرد فن شده و در نهایت همزمان به شیر کنترل گاز و جرقه زن دستور کار می‌دهد. و پس از تشکیل شعله یون لیتیوم به برد الکترونیک اطلاع داده و برد شعله را ثابت نگاه می‌دارد.

READ  نمایندگی پکیج بوتان در ده ونک

در هر مرحله از مراحل فوق اشکال بوجود آید ارور E01 ظاهر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.