تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

تعمیر پکیج بوتان اپتیما یکی دیگر از خدمات تخصصی این مجموعه میباشد . امروز میخوام پکیج بوتان اپتیما را به صورت همه جانبه با هم بررسی کنیم که اگر تا آخر مطلب ما را همراهی کنید مطمئنا اطلاعات خوبی در مورد این محصول بوتان کسب خواهید کرد .

اگر تمایل دارید در مورد عیب یابی و تعمیرات پکیج بوتان بیشتر اطلاعات کسب کنید پیشنهاد میکنم این لینک را مطالعه نمایید .

شوفاژ دیواری اپتیما از نوع دو مبدله میباشد و در دو مدل فن دار و بدون فن تولید شده که در ظرفیت های مختلفی از ۲۴ هزار تا ۳۶ هزار کیلو کالری عرضه میشود .

پکیج دیواری اپتیما بوتان آنالوگ بوده و خطاهای شناسایی شده توسط برد کنترل بوسیله چشمک زدن چراغ پکیج که دارای سه رنگ قرمز و زرد و سبز میباشد و در سرعت های مختلفی چشمک میزنند مشخص میشود .

ما در این مقاله به طور کامل به بررسی پکیج اپتیما میپردازیم و اگر شما از مصرف کنندگان این محصول میباشید پیشنهاد میکنم حتما تا انتهای مطلب مطالعه کنید ، چون بسیاری از مشکلات رایج این دستگاه و روش رفع مشکل را بیان کرده ایم .

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

اولین دلیلی که پیشنهاد میکنم جهت تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید همین کدهای خطای پکیج بوده که شناسایی عیب بوجود آمده را کمی سخت میکند .

تعمیر پکیج بوتان اپتیما

مجموعه فنی مهندسی تعمیرکار با بیش از ربع قرن تجربه و چندین شعبه فعال در سراسر تهران آماده سرویس دهی و تعمیرات پکیج بوتان اپتیما در سراسر تهران میباشد . تعمیرکاران این مجموعه در هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پکیج بوتان و به صورت تخصصی تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما و همچنین بزرگترین مرکز تعمیر برد پکیج بوتان اپتیما میباشند .

قبلا مقاله کاملی تحت عنوان تعمیر پکیج بوتان منتشر کردیم که بهتره با دقت مطالعه بفرمائید

چرا تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما را باید به نمایندگی سپرد ؟

با توجه به ساختار شماتیک این پکیج و همچنین نوع قطعات مورد استفاده در این شوفاژ دیواری که حتما میبایست از قطعات اورجینال استفاده نمود  عاقلانه ترین کار جهت تعمیرات پکیج بوتان تماس با نمایندگی مجاز میباشد .

READ  ارور 50 70 80 ایران رادیاتور

ولی از همه مهمتر اینکه عیب یابی پکیج بوتان اپتیما مثل سایر پکیج ها نمیباشد و تشخیص کد خطای پکیج بوتان اپتیما نیازمند داشتن تجربه کافی در این زمینه میباشد .

به عنوان مثال چشمک زدن چراغ سبز پکیج بوتان اپتیما دو نوع عیب یابی دارد و در صورتی که زمان چشمک زدن چراغ بین 1 تا 5 ثانیه باشه یک نوع عیب میباشد و در صورتی که 5/. – 5/. ثانیه (سریع) چشمک بزنه عیب یابی دیگری خواهد داشت .

هزینه تعمیر پکیج بوتان اپتیما

به طور کلی امکان تعیین قیمت تعمیرات پکیج قبل از حضور به محل و کارشناسی دستگاه به صورت دقیق وجود ندارد زیرا مثلا شما می‌فرمائید چراغ قرمز پکیج بوتان اپتیما روشن شده است این مشکل گاهی به خاطر خرابی برد و سنسور میباشد که مسلما تعمیر و تعویض برد هزینه زیادی براتون خواهد داشت گاهی هم فقط ممکنه فشار بار مدار گرمایش کم باشد و با یه تنظیم فشار و هواگیری مشکل برطرف خواهد شد که در آن صورت یه هزینه ایاب و ذهاب دریافت خواهیم کرد .

ولی این مجموعه با افتخار اعلام میکند جهت کارشناسی و استعلام هزینه تعمیرکاران ما هیچ گونه هزینه ای دریافت نخواهند کرد .

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان اپتیما

روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان اپتیما به دلایل زیادی مربوط میشود :

 • معیوب شدن ntc مدار گرمایش
 • عدم تشکیل و یا تشخیص شعله
 • ترموستات دود به مشکل خورده است (پکیج بدون فن)
 • کلید حداقل فشار آب (پرشر سوئیچ آب)
 • برد کنترل معیوب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد .

کد خطای پکیج بوتان مدل اپتیما

برای یادگیری کدهای خطای پکیج اپتیما اگر خواستید میتونید ویدئو زیر را مشاهده کنید

READ  نمایندگی پکیج بوتان در ده ونک

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما
کد خطا – ایراد
شرح خطا – ایراد

LED سبز
ثابت
مشعل روشن

چشمک‌زن ۱ تا ۵ ثانیه
آماده به کار – عدم تقاضا

چشمک زن سریع
ورود یا خروج محدود سارا

LED زرد
ثابت
NTC مصرفی قطع است.

چشمک زن
وضعیت حداکثر توان

LED قرمز
ثابت
NTC گرمایش، ترموستات دود، عدم تشکیل شعله و برد کنترل

چشمک زن
کلید حرارتی

پکیج بوتان اپتیما
پکیج بوتان اپتیما OPTIMA 24,28 KI

در صورت بروز اشکال در روشن شدن یا عملکرد دستگاه سیستم توقف ایمنی فعال می‌گردد و نمایشگر وضعیت عملکرد شوفاژ (۵) به رنگ قرمز در می‌آید. در چنین شرایطی پیش از راه‌اندازی مجدد (ریست) دستگاه به مدت ۱۰ ثانیه صبر نمایید، سپس مراحل زیر را انجام دهید.
۱. ابتدا از روی نمایشگر فشار و دما (۱) فشار آب مدار گرمایش را بررسی نمایید. تا حتما در محدوده مجاز ۱- ۵.۱ بار قرار گرفته باشد.

۲. در صورتی که عقربه فشار این نمایشگر پایین‌تر از ۱ بار قرار گرفته باشد، نشان می‌دهد که میزان آب در مدار گرمایش کمتر از حد مجاز است. بنابراین، لازم است مدار گرمایش را دوباره پر کنید، تا عقربه نمایشگر فشار و دما در محدود مجاز ۱-۵.۱ بار قرار گیرد.
۳. در صورت کافی بودن فشار آب مدار گرمایش و رفع نشدن مشکل پس از تنظیم فشار دسته انتخاب وضعیت (۲) را از یا (وضعیت زمستانی یا تابستانی) خارج کنید و روی وضعیت (وضعیت قطع موقت / راه‌اندازی مجدد) قرار دهید.
۴. اکنون دسته انتخاب وضعیت (۲) را به وضعیت قبلی باز گردانید.
۵. در صورت انجام اقدامات فوق و عدم رفع مشکل، حتما با مرکز مشتریان بوتان 02188314410 تماس حاصل فرمایید.
در صورتی که عقربه فشار نمایشگر بالاتر از ۵.۱ بار قرار گیرد، نشان می‌دهد که مدار گرمایش نیاز به هواگیری دارد. به همین منظور، لازم است ابتدا دسته انتخاب وضعیت (۲) را روی (وضعیت قطع موقت / راه‌اندازی مجدد) قرار دهید. سپس آن را روی وضعیت زمستانی بگذارید تا سیستم دوباره به طور خودکار هواگیری شود و عقربه نمایشگر فشار و دما (۱) در محدوده مجاز ۱ – ۵.۱ بار قرار گیرد.

READ  نمایندگی پکیج بوتان در شهرک نیرو هوایی

 

در صورت بروز نشتی آب، شیر اصلی آب سیستم را ببندید و با مرکز مشتریان بوتان 02188314410 تماس حاصل فرمایید.

 

در مورد پکیج بوتان اپتیما

پکیج گرمایشی شوفاژ دیواری بوتان مدل اپتیما در دو ظرفیت ۲۴۰۰۰ مناسب برای واحد هایی با متراژ حداکثر ۲۱۰ متر مربع ( طبق کاتالوگ شرکت بوتان) و ظرفیت ۲۸۰۰۰ مناسب برای واحدهایی با متراژ حداکثر ۲۸۰ متر مربع ( طبق کاتالوگ شرکت بوتان) می باشد. این مدل دارای دو مبدل حرارتی ساخت Riello ایتالیا جهت تامین آب گرم مصرفی و آب گرم سیستم گرمایشی بطور جداگانه می باشد. پکیج گرمایشی شوفاژ دیواری بوتان مدل اپتیما در دو مدل KI و KIS می باشد که تفاوت این دو مدل در فن دار و بدون فن بودن آنها می باشد. برای ساختمان هایی که محل نصب پکیج دیواری در بالکن در نظر گرفته شده است، مدل فن دار KIS پیشنهاد می شود.

مشخصات پکیج دیواری بوتان اپتیما

پکیج گرمایشی شوفاژ دیواری بوتان مدل اپتیما دارای

 • پمپ سیرکولاتور سه سرعته مارک گراندفوس
 • شیر خودکار سه طرفه ایتالیایی
 • مشعل اتمسفریک با سیستم جرقه زن خودکار
 • سیستم آیونایز حفاظت از شعله
 • سیستم ایمنی تخلیه گاز
 • سیستم عیب یاب الکترونیک
 • سیستم ضد یخ زدگی
 • سیستم ایمنی کنترل حداقل و حداکثر فشار آب مدار گرمایش
 • سیستم ایمنی محدودکننده حداکثر دمای آب مدار گرمایش
 • سیستم کنترل میکروپروسسوری عملکرد دستگاه
 • سیستم احتراق آهسته
 • سیستم ضد نوسان دمای آب گرم مصرفی
 • سیستم بای پس خودکار
 • سیستم تنظیم خودکار جریان گاز
 • سیستم هواگیری خودکار

دفترچه راهنمای پکیج دیواری بوتان اپتیما

برای مطالعه دفترچه راهنمای پکیج بوتان اپتیما فایل زیر را دانلود کنید :

دانلود فایل PDF

 

2 دیدگاه ها

 • نحوه باز کردن کاور دستگاه که گرچه ابتدایی ترین کارهست اما برای کسی که اولین بار هست با چنین دستگاهی برخورد میکنه بسیار مهم میباشد را توصیح نداده اید.
  با تشکر-مهاجرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.