راهنمای تعمیر پکیج ایساتیس

تعمیرات پکیج ایساتیس

تا همین چند سال پیش،موتورخانه هابرای تامین گرمایش و آب گرم مصرفی ساختمان استفاده زیادی داشتند اما این روزها با تولید انواع پکیج های دیواری، هر واحد مسکونی منبع اختصاصی آب گرم مصرفی و تامین گرمای خود را دارد.اغلب ساختمان های مسکونی و اداری با یکی از مدل های پکیج ایساتیس مجهز شده و دیگر نیازی به فضای موتورخانه و هزینه های زیاد برای نگهداری از آن نیست. برای اینکه پکیج کارایی خوبی داشته باشد لازم است تا به صورت دوره ای سرویس و بازبینی شود. تعمیرات پکیج ایساتیس از سرویس های پر کاربرد است که درخواست کننده زیادی دارد. آموزش سرویس پکیج ایساتیس جهت عیب یابی پکیج ایساتیس الزامی است. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید هرگز اقدام به باز کردن دستگاه نکنید. پیدا کردن علت خرابی پکیج ایساتیس از روی خطاهای پکیج ایساتیس بسیار ساده است.

تعمیرات پکیج ایساتیس

نصب پکیج دیواری در فضای داخلی ساختمان بسیار مرسوم است. اغلب پکیج ها در داخل آشپزخانه نصب می شوند و آب گرم مصرفی خانوار را تامین می کنند. همین دستگاه قادر است در فصول سرد، گرمای مورد نیاز ساختمان را با تامین آب گرم رادیاتورها به خوبی تامین کند. به این ترتیب هر واحد از مجتمع ساختمانی بدون وابستگی به سایر واحدها، دارای منبع گرمایشی مجزا و مستقل خواهد شد. خرابی پکیج دیواری یک مشکل جدی است که موجب سلب آسایش ساکنین در یک واحد می شود. تعمیرات پکیج ایساتیس یک کار تخصصی است و می بایست توسط تعمیرکار متخصص ایساتیس انجام شود. تعمیرکار حرفه ای که دره آموزش سرویس ایساتیس را گذرانده است به خوبی قادر به عیب یابی پکیج ایساتیس و تعمیر آن است.

پکیج شوفاژ ایساتیس

ایساتیس از برندهای خوشنام در صنعت تولید لوازم خانگی و پکیج دیواری است که بسیار مورد استقبال خریداران واقع شده است. خدمات پس از فروش و سرویس نصب و تعمیرات پکیج ایساتیس اصلی ترین علت رضایت خریداران است. انواع مدل پکیج شوفاژ ایساتیس با ارکرد تقریبا یکسان برای متراژ گوناگون تولید شده است یکی از محبوب ترین مدل های برند ایساتیس، طرح نیو استار است.

پکیج ایساتیس نیواستار

پکیج شوفاژ دیواری در دو ظرفیت 26000 و 30000 تولید شده که دارای محفظه احتراق بسته و تک مبدل گرمایشی است. تکنولوژی پیشرفته در پکیج موجب بالا رفتن ایمنی و کارکرد دستگاه شده است. تعمیرات پکیج ایساتیس نیو استار شامل بررسی سیستم عیب یاب الکترونیک، سیستم ایمنی کنترل فشار آب مدار گرمایش، سیستم ایمنی حداکثر دمای آب و همچنین بررسی فن ها و دودکش ها می باشد.
پکیج ایساتیس نیواستار در هنگام کارکرد صدای ناهنجار تولید نمی کند و راندمان بسیار بالایی دارد. نوسانات دمای آب در حمام اصلا حس نمی شود و گرمای ساختمان در زمستان دچار افت نمی شود. این برند همچون هر وسیله مصرفی دیگر نیاز به سرویس دوره ای پکیج دارد.
ایساتیس نیو استار مجهز به یک صفحه نمایش دیجیتال است که وضعیت کارکرد دستگاه را نشان می دهد. به محض بروز اشکال در کارکرد دستگاه، کد خطاهای پکیج ایساتیس روی صفحه نمایش دیده می شود. به این ترتیب عیب یابی پکیج ایساتیس با نگاه کردن به همین کدهای خطا خیلی ساده می شود. در واقع این سیستم هوشمند راهنمای تعمیرات پکیج ایساتیس است و تعمیرکار به راحتی از روی کدها به ایراد احتمالی دستگاه پی می برد.

آموزش سرویس پکیج ایساتیس

سرویس دوره ای پکیج دیواری، طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. به طور معمول متخصصین شرکتی برای تعمیر و یا سرویس دوره ای درب منزل مراجعه می کنند. اما اگر علاقه دارید خودتان این کار را انجام دهید لازم است تا دوره آموزش سرویس پکیج ایساتیس را بگذرانید. علاوه بر آموزش های نظری، کسب تجربه عملی برای عیب یابی و سرویس دستگاه الزامی است. اولین اقدامی که برای سرویس پکیج ایساتیس انجام می شود، رسوب زدایی آن است.
رسوبات آب به مرور در مخزن جمع شده و می تواند باعث پوسیدگی و سوراخ شدن مخزن شود. به همین دلیل لازم است تا در هنگام سرویس دوره ای رسوبات مخزن نیز تمیز شود. هزینه رسوب زدایی بسیار کمتر از قیمت تعمیرات پکیج ایساتیس است. در صورت افت فشار آب از خروجی اسیدشویی مخزن پیشنهاد می شود.

علت خرابی پکیج ایساتیس

یک دستگاه آماده در دو حالت روشن شده و شروع به کار می کند. اولین زمان مربوط به باز شدن شیر آب گرم است. در این حالت پکیج روشن می شود.
حالت دوم وقتی است که شوفاژ ها کار می کنند. در این حالت وقتی دمای آب برگشتی کمتر از دمای تنظیم شده باشد، پکیج روشن شده و دمای آب را تنظیم می کند.
تعمیرات پکیج ایساتیس وقتی به هر علتی دستگاه روشن نشود و یا در عملکرد بهینه دستگاه اختلال ایجاد شود، الزامی است. به طور کلی علت خرابی پکیج ایساتیس وجود اشکال در یکی از این سیستم هاست.
سیستم گازرسانی و خروج گاز: هر گونه اشکال در این سیستم می تواند علت خرابی دستگاه باشد. خرابی شیر کنترل گاز، مشعل، بخش جرقه زن، سیستم یونیزاسیون پکیج، فن و حتی کلاهک تعدیل از علل اصلی عدم کارکرد مناسب دستگاه است.
سیستم هیدرولیکی : این بخش دارای قطعات زیادی است. به غیر از پمپ و مبدل های اصلی و ثانویه لازم است تا پرشر سوئیچ آب، فلوسوئیچ یا فلومتر هم بررسی شود.
سیستم کنترل پکیج: خطاهای پکیج ایساتیس روی برد کنترل نمایش داده می شود. خرابی برد کنترل، کنترل کننده های فشار آب، سنسورهای دما و ترموستات از مدارات اصلی کنترل پکیج هستند که دچار آسیب می شوند.

عیب یابی پکیج ایساتیس

علت خرابی پکیج ایساتیس هر چه که باشد روی عملکرد دستگاه و کارکرد مطلوب آن تاثیر می گذارد. به طور معمول در این موارد لازم است تا عیب یابی و تعمیرات پکیج ایساتیس انجام شود”
با باز کردن شیر آب، دمای مطلوب آب گرم ایجاد نمی شود.
با وجود روشن بودن سیستم گرمایش شوفاژ، رادیاتورها گرم نمی شوند.
فشار آب مناسب است ولی پکیج روشن نمی شود.
فشار آب ورودی مناسب است ولی در خروجی افت فشار آب وجود دارد.
موقع روشن شدن، احتراق به صورت انفجاری انجام می شود.
آب گرم مصرفی با نوسان دما همراه است.
با افزایش دما، فشار مدار هم بیشتر می شود.
دمای مدار گرمایش مناسب است اما دمای آب کم است
فشار در مدار گرمایش به صورت غیر عادی بالا می رود.
تعمیرات پکیج ایساتیس یک سرویس تخصص است. اگر در این زمینه تجربه ای ندارید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید. قبل از تماس با واحد سرویس پکیج دیواری لازم است تا از عدم قطع بودن آب، برق و گاز ساختمان اطمینان حاصل کنید.

تعمیرات پکیج ایساتیس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *